dawidjackiewicz

Przeminęło z wiatrem

www.kaukaz.edu.pl

„Przeminęło z wiatrem” to film kultowy. Od dziesięcioleci szczyci się mianem jednego z najlepszych melodramatów w historii kinematografii. To niemal cztery godziny historii sfilmowanej w czasach wojny secesyjnej. „Przeminęło z wiatrem” jest ekranizacją powieści Margaret Mitchell.

Film jest historią pięknej Scarlett O’Hara, którą wciąż otacza tłum wielbicieli. Dziewczyna wiedzie radosne i beztroskie życie, mieszka w pięknym domu i nie może powiedzieć, że czegokolwiek jej brakuje. Jednak to sielankowe życie zostaje przerwane przez wybuch wojny.Jednak sama wojna nie jest głównym i jedynym powodem do zmartwień.

Scarlett dowiaduje się też, że chłopak w którym potajemnie się podkochiwała ma zamiar wkrótce się ożenić. Dziewczyna chce postąpić mu na złość, dlatego sama też postanawia wyjść za mąż. Przyjmuje więc oświadczyny od zupełnie nieznanego sobie mężczyzny. Ten jednak szybko czyni z niej wdowę, a dziewczyna w okresie żałoby zrezygnować musi z doczesnych zabaw.

Jak potoczą się jej losy i czy znajdzie w końcu prawdziwą, szczęśliwą miłość? O tym trzeba przekonać się na własne oczy.