dawidjackiewicz

Nocleg w miasteczku u gospodarza

farmaceuta.postep.edu.pl

Jeżeli lubimy odrobinę ryzyka oraz małej niewiadomej, można jeszcze wykorzystać jedną możliwość zapewnienia sobie bezpłatnego noclegu. W wielu miastach mieszkańcy są bardzo otwarci i przyjaźni turystom. Wobec tego bez trudu będzie można znaleźć kwaterę prywatną u gospodarza.

Choć przyjdzie nam za nocleg zapłacić, to cena jakiej oczekuje mieszkaniec jest kilkakrotnie niższa niż w podrzędnym hotelu. Wystarczy tylko zapytać o taką możliwość, a na pewno ktoś się zgodzi, by sobie zarobić. Nie raz spotkałam się z sytuacją, w której nikt nie chciał w ogóle słyszeć o żadnych pieniądzach, jak widać kultura sąsiadujących z nami państw jest zupełnie inna niż u nas.

Jednak należy wcześniej troszkę poczytać, gdzie warto liczyć na takie rozwiązanie, a także, o czym należy pamiętać. Sama spotkałam się z sytuacją, w której o godzinie dwudziestej pani siedząca przed swym domem, poczuła się obrażona, że o tej godzinie chcemy wynająć pokój, bowiem wszyscy już śpią. Dlatego, aby nasze tanie rozwiązanie miało zastosowanie w praktyce warto o tym pamiętać.