dawidjackiewicz

Ważny jest typ urody

dzieciece.chorobyswiata.com.pl Obrusy ogrodowe sukienki black friday

Dużo rozmawiamy na temat kosmetyków. Tego, który krem najlepszy, jakie podkłady stosować, jakie toniki do oczyszczania twarzy, z czego składają się poszczególne propozycje. Takie rozmowy są ważne, bo przecież powinniśmy wiedzieć co stosujemy i na jakie działanie możemy liczyć. Jednak stosunkowo rzadko mówi się o tym, że ważne są same kosmetyki, ale jeszcze ważniejsze jest to, aby dobrać je odpowiednio do rodzaju skóry.

To oznacza, że najpierw musimy określić, jaki jest nasz typ urody i z czym on się wiąże, jakie ma wymagania, a dopiero później powinniśmy rozglądać się za odpowiednimi dla niego kosmetykami.

Dlaczego to ważne?

Możemy się zastanawiać dlaczego tak ważne jest to, aby dobierać kosmetyki pod kątem typu urody, który mamy. Przecież powinno być najważniejsze to, aby kosmetyki, które będziemy stosować miały odpowiednią jakość, najlepsze składniki i receptury. I to jest ważne, ale nie możemy w tym wszystkim zapominać, że czegoś innego będzie od nas oczekiwała cera sucha, a czegoś innego będzie wymagała ta przetłuszczająca się.

To oznacza, że jeśli nie dobierzemy kosmetyków do typu naszej urody, to szybko może się okazać, że zamiast jej pomagać, po prostu jej szkodzimy, a tego z pewnością byśmy nie chcieli. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że przy tego typu rozważaniach, musimy najpierw sprawdzić i określić typ urody, ale w kolejnym kroku musimy także ocenić, z jakimi problemami zmaga się nasza skóra. Czy są to popękane naczynka, czy trądzik, a może przebarwienia? Od tego typu rzeczy, także będzie zależało to, jakie kosmetyki powinniśmy stosować.

Nie umiemy tego ocenić?

Czasami jest tak, że nasza uroda przejawia trochę cech z jednego typu, trochę z drugiego.

To może sprawiać problemy, jeśli będziemy chcieli ostatecznie określić jej typ, aby móc zastosować właściwe kosmetyki. Warto wiedzieć, że przy tego typu problemach zawsze możemy iść do kosmetyczki. Ona ze swoim doświadczeniem, a także czasami odpowiednim sprzętem, będzie w stanie jasno nam powiedzieć jaki jest typ naszej urody, po czym to poznać, a co więcej będzie mogła nam również wskazać jakie kosmetyki i jakie zabiegi pielęgnacyjne będą najlepsze w naszym przypadku. Używanie kosmetyków dobrej jakości jest bardzo ważne, jednak pamiętajmy, że na niewiele się one zdadzą, jeśli nie będą odpowiednio dobrane do naszego typu urody.

Dlatego to właśnie od jego określenia, powinniśmy zacząć dyskusję na temat tego, z jakich kosmetyków mamy korzystać.