dawidjackiewicz

O urodę trzeba dbać przy każdej porze

https://www.kuzniasrebra.pl/kolczyki/fasion-beads/

Zazwyczaj jest tak, że kupujemy jeden krem i korzystamy z niego tak długo, dopóki nam się nie skończy. Jeśli byliśmy z niego zadowoleni, to stosujemy go dalej, jeśli nie, to szukamy innego kosmetyku, który lepiej będzie odpowiadał na potrzeby naszej cery i lepiej będzie się sprawdzał podczas dbania o naszą urodę. Zapominamy niestety w tym wszystkim, że czynniki zewnętrzne, takie jak warunki pogodowe, także mają wpływ na naszą skórę i mogą ją niszczyć. To oznacza, że stosowane przez nas kosmetyki muszą temu zaradzić i powinniśmy to brać pod uwagę.

Chrońmy przed słońcem

Warto pamiętać, że skóra, która jest nadmiernie wystawiona na działanie słońca będzie się wysuszała, dodatkowo może dojść do poparzeń, jak i powstawania mało estetycznych plam. Te ostatnie mogą zniknąć po jakimś czasie, gdy nie będziemy wystawiali skóry na słońce, ale niekoniecznie musi się tak stać.

To oznacza, że jeśli naprawdę świadomie chcemy dbać o naszą cerę, to powinniśmy latem stosować odpowiednie kremy, które będą w sobie zawierały filtry ochronne. Wówczas one będą hamowały działanie promieni słonecznych, a nasza skóra nie będzie aż tak bardzo przesuszona. Dodatkowo, żeby dbać o tej porze roku o naszą urodę, powinniśmy stosować różnego rodzaju nakrycia głowy, które pozwolą nam osłaniać skórę, tak aby nie była ona wystawiona bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. No i powinniśmy ją nawilżać odpowiednimi kremami, tak aby była właściwie odżywiona.

Mróz też działa

Tak samo jak i latem, tak i zimą nasza skóra jest wystawiona na nieprzyjemne doznania. Z jednej strony wystawiona jest na mróz, z drugiej nagle będzie wystawiona na oddziaływanie wysokich temperatur, kiedy wejdziemy do jakiegoś budynku.

To oznacza, że również podczas zimy powinniśmy jej zapewnić odpowiednią pielęgnację. Tutaj potrzebne będą nie tylko kremy, które będą miały ją nawilżać, ale również takie, które będą tworzyły na niej warstwę ochronną, właśnie przed tymi negatywnymi czynnikami. Pamiętajmy, że każda pora roku może oddziaływać na naszą skórę i jeśli nie zadbamy wówczas o nią tak jak należy, to nasza uroda szybko przeminie, a to co stracimy będzie już praktycznie nie do odzyskania. Trzeba się dokładnie zastanowić, czego nasza skóra będzie potrzebowała w określonej porze roku. Od tego właśnie będzie zależało to, w jaki sposób powinniśmy ją pielęgnować oraz jakie kosmetyki i działania ochronne stosować. Im lepiej wszystko zrobimy, tym dłużej będziemy mogli się cieszyć z naszej urody.