dawidjackiewicz

Trzeba określić typ urody

https://aspazja.pl/czytelnia-aspazji/nieinwazyjne-zabiegi-na-lato

Tak naprawdę bardzo mało mówi się o tym, że każdy z nas ma jeden z typów urody, który determinuje to, z jakich kosmetyków powinniśmy korzystać, jak również to, w jaki sposób powinniśmy dbać o naszą skórę. Co więcej, w dużej mierze to również typ urody określa, jaka biżuteria najlepiej do nas pasuje i jakie kolory makijażu. Niestety, na ten temat rozmawia się stosunkowo mało, nawet podczas rozmów o kosmetykach to zagadnienie nie jest praktycznie poruszane, a to powoduje, że wielu ludzi stosuje dobre, niejednokrotnie drogie, ale jednocześnie zupełnie nieodpowiednie dla siebie kosmetyki.

Dlatego też, warto skorzystać z porad specjalistów i na początek określić jaką mamy urodę.

Każdy chce wyglądać pięknie

Nie ulega wątpliwościom, że każdy chce wyglądać pięknie. Chcemy żeby nasza skóra była jędrna, gładka, chcemy żeby była promienna i najlepiej żeby nie zdradzała naszego wieku.

Z tego powodu inwestujemy w coraz droższe kremy i inne preparaty, które mają prawidłowo wpływać na naszą skórę. Niestety, niejednokrotnie przy ich wyborze kierujemy się tym, co usłyszeliśmy w reklamie, albo sugestiami koleżanek. Zapominamy w tym wszystkim, że każdy z nas ma określony typ urody, wówczas skóra ma swoje potrzeby, które trzeba zaspokoić i to co było dobre dla jednej osoby, niekoniecznie musi sprawdzić się w naszym przypadku.

Z tego też powodu niezwykle ważne jest uświadomienie sobie, że wybór kremu nie powinien zaczynać się od czytania etykiety, on powinien zacząć się od rozpoznania rodzaju urody, jej potrzeb i tego, co najlepiej sprawdzi się w przypadku naszej skóry.

Odpowiednie preparaty

Jeśli wiemy, że nasza skóra ma tendencję do przetłuszczania się, to musimy sięgać po kosmetyki, które będą hamowały wydzielanie zbyt dużej ilości potu i łoju. Jeśli się przesusza, wówczas musimy sięgnąć po kosmetyki nawilżające, jednocześnie unikając tych, które będą zawierały w sobie alkohol, bo one będą dodatkowo wysuszały naszą skórę.

Ale jeśli mamy problemy ze zmarszczkami czy przebarwieniami, to w pierwszej kolejności powinniśmy sięgać po kosmetyki, które pomogą nam zaradzić tym problemom, a dopiero później po te, które będą pasowały do naszej cery. Zobaczmy jakie mamy możliwości, umówmy się do specjalistów, aby mogli nam oni potwierdzić potrzeby naszej skóry i pomogli dobrać odpowiednie kosmetyki. To od takich działań będzie zależał jej stan i to, jak długo zachowa ona młody wygląd.