dawidjackiewicz

Lśnienie

Lśnienie to kultowy film w swoim gatunku. To mrożący krew w żyłach horror, którego nie sposób obejrzeć bez emocji. Obraz na pewno wiele zyskuje dzięki rewelacyjnej roli Jacka Nicholsona, który od samego początku budzi w widzach przerażenie. Film zdobył wiele nagród, jednak duże uznanie zyskał też od stron widzów i fanów kina.Film opowiada historię mężczyzny, który wraz z rodziną postanawia spędzić kilka zimowych dni w jednym z pensjonatów.

Jednak przez złe warunki pogodowe pensjonat zostaje całkowicie odcięty od świata, a mężczyzna wraz z synem i żoną zostają w nim uziemieni. Po krótkim czasie okazuje się, że miejsce jest nawiedzone, a mały syn mężczyzny posiada telepatyczne zdolności.Główny bohater zaczyna widzieć zjawy, które stopniowo doprowadzają go do obłędu. Mężczyzna staje się niebezpieczny. Kiedy jego zachowanie zaczyna być groźne dla żony i dziecka ci postanawiają przed nim uciec.

Jednak czy uda im się opuścić budynek i schować się przed morderczym ojcem i mężem? O tym trzeba przekonać się na własne oczy.