dawidjackiewicz

Dyskryminacja czy uprzywilejowanie?

http://medactive.com.pl/rehabilitacja-metoda-mckenzie/ kcrkalisz.pl http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-gasienicowe.php

Obecnie coraz częściej można spotkać na forach internetowych negatywne opinie na temat osób niepełnosprawnych. Osoby należące do tej grupy jednomyślnie zgadzają się z tezą, iż osoby niepełnosprawne otrzymują zbyt dużą pomoc od państwa, a także są niewspółmiernie uprzywilejowane. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Przede wszystkim zanim wypowiemy się negatywnie na temat niepełnosprawnych powinniśmy przejrzeć odpowiednie dane statystyczne, a także zrozumieć jak poważnym problemem jest tego rodzaju przypadłość.

Czy warto poświęcić swoje zdrowie dla pewnych przywilejów, które nie zawsze są wysokie? Dyskryminowanie różnych grup społecznych przychodzi niektórych ludziom nadzwyczaj łatwo. Ciężko bowiem zrozumieć osobę, której sytuacji nie znamy, ani nie przeżyliśmy. Pamiętać powinniśmy także o tym, iż niepełnosprawni w swoich życiu napotykają na bardzo wiele problemów, które w porównaniu z naszymi są naprawdę poważne.

Przywileje tylko w nieznacznym stopniu im pomagają.