Astmatycy na wakacjach powinni jechać nad morze

poznań listwy orac

Choroby mają istotny wpływ na ograniczenie aktywnego wypoczynku na wczasach. Jak ma się ta kwestia do astmy? Czy astmatycy powinni kierować się w góry, nad morze, a może w obu regionach mogą spędzić zdrowy i bezpieczny czas? Pobyt nad wodą to najlepsza opcja jaką może wyobrazić sobie chory na astmę. W zależności od stopnia wytrenowania może on spędzać wolne chwile na różne sposoby – od pływania, przez żeglowanie, spacerowanie linią brzegową, wędkowanie po spływy kajakowe.

Talizman warunków nadmorskich to zasługa mgiełki charakterystycznej tylko dla klimatu morskiego. Działa ona jak naturalna inhalacja, co w połączeniu z solą morską daje rewelacyjne efekty. Korzystny efekt astmatycy zyskają też w górach, gdzie powietrze jest również czyste, ale rzadsze.

Lepiej omijać kotliny, gdzie gromadzą się lokalne małe smogi. Skrajnym przeciwieństwem będzie zatem wielka metropolia w połączeniu z suchym i zanieczyszczonym powietrzem. Do tego dochodzi kwestia niedogodności podróży autobusami i pociągami.

Często przeładowane i duszne szkodzą mocno astmatykom.