dawidjackiewicz

Przygotowanie roślin do zimy

www.architekci-mpp.pl

Zima – czas mrozów, opadów śniegów i wyjątkowo krótkich dni – to czas nie tylko trudny dla ludzi, ale także dla ogrodowych roślin. Jak więc odpowiednio przygotować nasze kwiaty, krzewy i drzewa do tej nieprzyjemnej pory roku? Wszystko zależy oczywiście od gatunku, do jakiego przynależą. Byliny ściółkujemy rozłożoną korą lub kompostem, a kiedy pojawią się pierwsze mrozy dodatkowo okrywamy. Bardzo podobnie postępujemy również z krzewami. Do okrycia tych roślin możemy użyć suchych liści bądź agrowłókniny lub juty.

W specjalistycznych sklepach znajdziemy nawet ozdobne tkaniny służące do okrywania roślin zimą. Jeżeli chodzi natomiast o drzewa owocowe i ozdobne, ochrony wymaga przede wszystkim system ich korzeni. Tu również wykładamy korę, a pnie owijamy tkaniną. Nie tylko zabezpieczy je to przed mrozem, ale także zającami i sarnami. Naszej uwagi wymaga również trawnik.

Najważniejsze jest, aby był on czysty przed pierwszymi opadami śniegu – musimy więc dokładnie zagrabić wszystkie suche liście.