dawidjackiewicz

Niezbędne wyposażęnie turysty nad morzem

Wyposażony i odpowiednio ubrany do warunków turysta to połowa sukcesu. Obojętnie czy na plaży nad polskim morzem, czy przy zdobywaniu jednego z polskich szczytów.

Zbagatelizowanie tej sprawy, zwłaszcza przez zabranie zbyt małej ilości ciepłych ubrań w sezonie zimowym, może zamienić wyczekiwane ferie w ciężką chorobę. Nie inaczej bywa nawet w sezonie letnim.

Wieczorne wyjście i powrót o chłodnym poranku w krótkim rękawku przyniesie przykre konsekwencje. Tak bywa zwłaszcza w sierpniu – potężne upały przeplatają się z chłodnymi rankami.

Warto więc pamiętać – nie tylko krem UV, ale i bluza lub kurtka jest potrzebna na wczasach latem! Braki w wyposażeniu turysty-piechura widać zwłaszcza w górach. Nieodpowiednie obuwie, brak kurtki przeciwdeszczowej, mapy i kompasu, pożywienia – to wszystko może przyczynić się do zguby na szlaku.

Przy urwistych wspinaczkach grozi nawet uszczerbkiem na zdrowiu, z utratą życia włącznie. Przy czym lepiej wiedzieć to wcześniej niż uczyć się na własnym doświadczeniu wakacyjnym.