dawidjackiewicz

Jardim Botanico de Curtiba – Brazylia

NAWÓZ PŁYNNY do roślin zielonych

Niby brazylijski, a jednak w stylu francuskim, nowy a już doceniany, wielu twierdzi, gdzieś już to widziałem, choć z drugiej strony zachwyca. Nie ulega wątpliwości, że sama nazwa Jardim Botanico de Curtiba przyciąga, jak magnes, zatem nie ma wyjścia ten ogród trzeba zobaczyć.

Choć może wydawać się, że spotkamy tu innowacyjne rozwiązania, jak na nowe ogrodnictwo przystało, to raczej trzeba liczyć na spokój, harmonie i dbałość o szczegóły. Nie bez powodu porównywalny do znanych z Francji ogrodów, pełno tu charakterystycznych niskich labiryntów, utworzonych z żywopłotów.

Oczywiście krótko, ale bardzo dokładnie poprzycinanych. Niemniej jednak nie brakuje tutaj ciekawych odmian roślin, żywych kolorów kwiatów, egzotycznych gatunków.

Ich dojrzewanie jest możliwe dzięki znajdującej się tutaj cieplarni, która sama w sobie stanowi ozdobę ogrodu. Biała, metalowa konstrukcja, wypełniona szybami, wspaniale komponuje się z całością ogrodu, a wieczorową porą oświetlona jeszcze bardziej dodaje niepowtarzalnego uroku.