dawidjackiewicz

Jak zaprojektować ogród?

www.artcd.pl https://www.ziemovit.pl/

Choć życie w mieście wydawać się może o wiele łatwiejsze, coraz więcej osób ucieka od zgiełku wielkich metropolii, osiedlając się na jej obrzeżach w wymarzonym domu. O ile projekt domu zazwyczaj kupujemy u architekta, tak z ogrodem większość z nas próbuje poradzić sobie samodzielnie.

Jak to zrobić? Przeważnie największą wagę przywiązuje się do tzw. „przedogródka”, czyli części frontowej znajdującej się przed domem.

Stanowi on poniekąd wizytówkę domu i dużo mówi o ich właścicielach. To tu powinny znaleźć się więc kolorowe rośliny ozdobne, skalniaki czy ozdobnie przycięte krzewy.

Pamiętajmy, że wybierając kwiaty musimy kierować się nasłonecznieniem terenu oraz glebą. Na tyłach domu znajduje się najczęściej ogródek warzywny, altana bądź drzewka owocowe.

Jeśli mamy dzieci jest to też miejsce ich zabaw – warto zostawić więc trochę przestrzeni, aby nasze pociechy mogły się swobodnie bawić i jednocześnie nie zniszczyć naszych roślin. Projektując swój ogród weźmy pod uwagę ilość czasu, jaką będziemy mogli poświęcić na jego pielęgnację.

Bez niej nawet najpiękniejsze rośliny nie będą wyglądać efektownie.