dawidjackiewicz

Jak usunąć naklejki z mebli?

https://labelexpress.eu/ płytki tarasowe

Stare nalepki nie tak łatwo oderwać od mebli. Niestety ten problem dotyczy wielu osób, które chciałaby usunąć naklejki z mebli – bardzo często pojawiły się one tam zgodnie z wolą dziecka, ale gdy dziecko urośnie to naklejki często po prostu szpecą meble. Dodatkowo, w wielu przypadkach samo oderwanie naklejki powoduje kolejny problem: ślad po kleju, który także nie jest łatwo usunąć. W związku z tym, wiele osób szuka sposobu, w ramach którego udałoby się skutecznie i bez większego problemu poradzić ze starymi naklejkami. Na całe szczęście, znajdziemy wiele różnego rodzaju środków czy preparatów, które załatwią sprawę, choć z reguły nie są one przeznaczone konkretnie do odrywania naklejek.

Głównie dlatego niekiedy ich zastosowanie może być ryzykowane dla mebli. Wszystko to powoduje, że czasem warto postawić na domowe sposoby. Wiele osób decyduje się na samodzielnie zdzieranie naklejek, wykorzystując do tego. długie paznokcie. Nie zawsze jest to jednak dobry pomysł, tym bardziej jeżeli mamy do czynienia z naprawdę mocnym klejem – w tej sytuacji możemy pokaleczyć sobie palce, a koniec końców na meblu tak czy siak zostanie ślad w postaci kleju.

Jest na to sposób: możemy wykorzystać na przykład olej, którego zadaniem będzie lekko odspoić klej. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam zerwać naklejkę – wystarczy nanieść olej na nakleję i po 30 minutach w ostrożny sposób usunąć naklejkę, na przykład z pomocą małej szpatułki. Tak możemy odrywać naklejki z różnego rodzaju powierzchni: drewnianych, pokrytych lakierem czy olejem.

Sposoby na usunięcie naklejek z mebli

Olej to tylko jeden z wielu domowych sposobów, z jakich możemy skorzystać. Inny polega na podgrzaniu naklejki, na przykład poprzez strumień ciepłego powietrza z suszarki do włosów.

Cel jest prosty: klej zacznie wysychać, a co za tym idzie znacznie łatwiej powinno być nam usunąć całą naklejkę. W wielu przypadkach naklejki rwą się bowiem na mniejsze części podczas odrywania, a jeżeli dobrze je podgrzejemy to nie powinniśmy mieć takiego problemu. Ale co w sytuacji, gdy nie udało się nam zerwać całej naklejki i na meblu pozostał jeszcze ślad kleju? Na to też są sposoby! Cały proces zaczynamy przede wszystkim od dokładnego oczyszczenia tego miejsca, gdyż w przeciwnym razie klej może zacząć się brudzić, przyciągając do siebie chociażby drobinki kurzu. Potem możemy już zająć się usunięciem plamy po kleju, do czego możemy wykorzystać na przykład zmywacz do paznokci. Niestety nie zawsze jest to idealne rozwiązanie, szczególnie w przypadku drewnianych mebli, gdyż może to skutkować powstaniem odbarwień.

Głównie dlatego trzeba najpierw sprawdzić, z jaką powierzchnią mamy do czynienia. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się wykorzystanie specjalistycznego preparatu.