dawidjackiewicz

Co zabrać w podróż z osobą starszą?

www.52um.pl www.stnicholaseklutna.org

Bez względu na to, czy wybierasz się z osobą starszą w kilkugodzinny lot samolotem czy nawet w kilkunastogodzinna podróż autokarem pamiętaj o tym, by zawsze mieć w bagażu kilku rzeczy, które mogą okazać się niezbędne w podróży. Przede wszystkim pamiętaj o dokumentach – nie tylko paszporcie czy dowodzie osobistym, ale także o dokumentach lekarskich, takich jak np. potwierdzenie grupy krwi czy informację o uczuleniu na lekach.

Rzeczy te mogą okazać się potrzebne na wypadek choroby lub konieczności skorzystania z opieki lekarskiej w innym mieście a nawet państwie. Zabierz też apteczkę, która będzie wyposażona nie tylko w leki, które na co dzień zażywa osoba starsza, ale pamiętaj także o lekach uniwersalnych i stosowanych w konkretnych sytuacjach. Będą to m.

in. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, maści na bóle mięśni i stawów (często przydają się podczas dłuższych podróży) czy też środki przeciw chorobie lokomocyjnej. Nie zapomnij też o takich akcesoriach, jak plastry czy maści na skaleczenia, one także bardzo często okazują się przydatne w czasie podróży, a także już po dotarciu do celu.